Lista stanowisk - Doradca Klienta

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

Doradca Klienta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca Klienta to osoba, która doradza klientowi zakup optymalnego produktu, usługi firmy. Pracownik ten odpowiedzialny jest, m.in. za: pozyskiwanie klientów, obsługę klientów i sprzedaż produktów, budowanie trwałych relacji z klientami oraz realizację planów sprzedażowych.


WYMAGANIA

Doradca Klienta powinien posiadać wykształcenie min. średnie. Posiadać prawo jazdy kategorii B i znać język angielski. Mile widziane jest doświadczenie w sprzedaży i profesjonalnej obsłudze klienta. Osoba na tym stanowisku musi znać obsługę komputera. Ważne jest też, aby taki pracownik cechował się: umiejętnością pracy w zespole, inicjatywą i samodzielnością w działaniu oraz elokwencją, wysoką kulturą osobistą i nienaganną kulturą osobistą, a także umiejętnościami negocjacyjnymi oraz dyspozycyjnością i odpornością na stres.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie. Czas pracy zazwyczaj nienormowany. Praca doradcy wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Praca ta jest samodzielna, tylko pod nadzorem i wymaga zaangażowania od pracownika.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Doradca klienta może być zatrudniony w firmach zajmujących się handlem detalicznym i w firmach zajmujących się sprzedażą towarów lub prowadzących usługi.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji tego pracownika to około 1200 zł.- 8000 zł + premia (prowizja). Najlepsi doradcy mogą zarabiać nawet 15 – 20 tys. zł. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia, samochód.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta