Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik ds. Sprzedaży

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik ds. Sprzedaży to osoba, która zarządza zespołem sprzedaży. Do podstawowych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: analiza raportów i prognoz dotyczących rynku i weryfikacja planów sprzedaży, tworzenie strategii sprzedaży firmy, poszukiwanie nowych rynków zbytu, nadzór nad prawidłowością zawieranych umów oraz sporządzanie raportów, realizacja powierzonych planów sprzedaży, zarządzanie zespołem, utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami.


WYMAGANIA

Kierownik ds. Sprzedaży musi mieć wykształcenie wyższe ekonomiczne lub techniczne, a także znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera. Poza tym pracownik ten musi znać międzynarodowe i polskie standardy rachunkowości, przepisy prawa podatkowego oraz umieć kierować kapitałem ludzkim, i posiadać wiedzę z zakresu sprzedaży i marketingu. Mile widziane kilkuletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży. Osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: dużą komunikatywnością, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki oraz umiejętnościami negocjacyjnymi, a także dokładnością, kreatywnym rozwiązywaniem problemów, bardzo dobrą organizacją pracy i umiejętnością zarządzania zespołem oraz odpornością na stres.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro. Jest to stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Praca ta wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Pracownik ten powinien śledzić wskaźniki ekonomiczne i trendy. Istnieje możliwość podnoszenia kwalifikacji (szkolenia) oraz awansu, np. na dyrektora ds. Sprzedaży.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik ds. Sprzedaży może być zatrudniony w branży FMCG, logistycznej, motoryzacyjnej, sprzedaży hurtowej i detalicznej, w firmach produkcyjnych lub usługowych.


ZAROBKI

Pensja pracownika tego kształtuje się od 3,500 zł - 7 tys. zł i wyżej + premia zależna od wyników sprzedawch i pracy zespołu. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik ds. Sprzedaży

zobacz więcej ofert pracy dla Kierownik ds. Sprzedaży