Lista stanowisk - Konsultant

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

Konsultant

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Konsultant to osoba, która zajmuje się udzielaniem porad w wybranej dziedzinie, np. księgowości, IT, prawie, zarządzaniu personelem, marketingu, finansach, reklamie. Konsultant świadczy usługi na rzecz osób prywatnych lub instytucji lub prowadzi działalność na własny rachunek. Do głównych obowiązków tego pracownika należy, m.in.: rozpoznanie i badanie problemu oraz udzielenie pomocy we wdrożeniu rozwiązań.


WYMAGANIA

Konsultant powinien mieć minimum wykształcenie średnie i prawo jazdy kategorii B. Mile widziane jest, gdy pracownik ten posiada doświadczenie zawodowe. Konsultant powinien cechować się, m.in.: wysoką dyspozycyjnością, komunikatywnością, kreatywnością i być odpornym na stres. A także posiadać wysoką kulturę osobistą i mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie. Zawód ten wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy zazwyczaj nienormowany. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Konsultant może być zatrudniony na rzecz osób prywatnych lub instytucji, albo prowadzić działalność na własny rachunek, np. udzielać porad w dziedzinie: księgowości, IT, prawie, zarządzaniu personelem, marketingu, finansach, reklamie.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji zależy od jego umiejętności tego pracownika oraz położenia geograficznego zakładu pracy i prestiżu firmy. Zarobki konsultanta kształtują się od 2 tys. zł -10 tys. zł.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta