Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Opiekun Klienta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Opiekun Klienta to osoba odpowiedzialna za opiekę nad klientami oraz za pozyskiwanie klientów. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: sprzedaż produktów/usług, obsługa administracyjna sprzedaży (umowy, dokumenty), poszukiwanie i pozyskiwanie nowych klientów, budowanie oraz utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami, zapewnianie najwyższego poziomu obsługi klientów zgodnie z przyjętymi standardami, raportowanie efektów sprzedaży, budowanie pozytywnego wizerunku firmy.


WYMAGANIA

Opiekun Klienta powinien posiadać wykształcenie minimum średnie - wyższe jest dużym atutem. Osoba na tym stanowisku musi znać dobrze język angielski i posiadać wiedzę w obsłudze komputera (pakiet MS Office) oraz mieć prawo jazdy kat. B. Ważną kwestią jest też znajomość technik sprzedaży, a także doświadczenie zawodowe: w obsłudze klientów, negocjacjach i pozyskiwaniu klientów. Poza tym osoba ta powinna cechować się: miłą aparycją i wysoką kulturą osobistą, bardzo dobrą organizacją czasu pracy, wysoko rozwiniętymi zdolnościami komunikacyjnymi, odpowiedzialnością, samodzielnością, otwartością i entuzjazmem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz jeśli wymaga tego sytuacja praca w terenie - spotkania z klientami. Praca ta wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Czas pracy zazwyczaj 8 - godziny lub zmianowy. Istnieje możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, kursy, itd.) oraz możliwość awansu. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Osoba na tym stanowisku narażona jest na choroby narządu głosu i bóle kręgosłupa - praca siedząca. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są wady wymowy, nerwica, choroby psychiczne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Opiekun Klienta może pracować w branży, np: usługi bankowe, finansowe i ubezpieczenia, Call Center, a także w firmach zajmujących się handlem detalicznym i w firmach zajmujących się sprzedażą towarów.


ZAROBKI

Średnie wynagrodzenie, na jakie liczyć może opiekun klienta to od 1,500 zł do 3 tys. zł i wyżej + premie. Wśród innych dodatków są m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Opiekun Klienta

zobacz więcej ofert pracy dla Opiekun Klienta