Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Recepcjonistka / Recepcjonista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Recepcjonistka to osoba, która obsługuje linię telefoniczną, udziela należytych informacji, melduje gości, przydziela pokoje, przyjmuje rezerwację, obsługuje korespondencję, prowadzi rachunki związane z pobytem gości, zarządza stanem wolnych pokoi, a także kseruje, wysyła faksy. Praca recepcjonisty polega na świadczeniu i sprzedaży usług, m.in.: w hotelu, motelu, pensjonacie, schronisku.


WYMAGANIA

Recepcjonistką może zostać osoba, która ma ukończoną szkołę pomaturalną w tym kierunku, lub studia wyższe z zakresu turystyki i hotelarstwa oraz znać język angielski. Poza tym recepcjonistka musi znać się na obsłudze komputera. Mile widziane są też cechy jak uprzejmość, uczciwość, pogodne usposobienie, dobra organizacja pracy, komunikatywność, wysoka kultura osobista. Niezbędna jest też dokładność oraz zdolność do koncentracji.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy recepcjonistki znajduje się w centralnym punkcie, zlokalizowanym najczęściej przy wejściu do obiektu. Pracownik ten musi zawsze mieć elegancki wygląd i pogodne nastawienie. Zawód recepcjonistki ma charakter indywidualny i może się wiązać z bardzo intensywnym kontaktem z ludźmi. Czas pracy zazwyczaj zmianowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Recepcjonistka może być zatrudniona w branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej, w większych firmach.


ZAROBKI

Zarobki kształtują się w zależności od wielkości hotelu, firmy, a także lokalizacji. Przeciętnie pensja recepcjonisty oscyluje w przedziale 1,500 zł - 3 tys. zł netto.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Recepcjonistka / Recepcjonista

zobacz więcej ofert pracy dla Recepcjonistka / Recepcjonista