Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Pomysł na mały biznes: maskotki na zamówienie

2020-03-26

Wiele osób, które nie mają stałego zatrudnienia i jednocześnie muszą znaczną część dnia spędzać w domu, szuka różnych źródeł dochodu. Jednym z takich rozwiązań, bardzo często stosowanym przez młode mamy, jest szycie maskotek na zamówienie. Czy to dobry sposób na własny biznes?

 

Maskotki na zamówienie – ile kosztuje założenie firmy?

 

Najprościej prowadzić taki biznes w ramach samozatrudnienia, czyli jednoosobowej działalności gospodarczej. Taka forma jest całkowicie bezpłatna, jeśli chodzi o rejestrację. Wpis do CEIDG, jak i zmiana, uaktualnianie danych jest darmowe.

 

Nakładów finansowych wymaga zakup materiałów, wysyłka do klienta oraz opłaty podatkowe i na ubezpieczenie społeczne. Przed założeniem działalności warto sprawdzić, czy nie spełniamy kryterium działalności nierejestrowanej, wtedy te opłaty będą niższe. Jednym ze stałych wydatków jest zatrudnienie księgowego, ale wiele osób decyduje się na samodzielne prowadzenie rachunków. 

 

Maskotki – ile trwa rejestracja firmy? 

 

Samej rejestracji działalności można dokonać na różne sposoby – składając wniosek online, udając się bezpośrednio do urzędu, czy wysyłając wniosek listownie. Oczywiście jednym z wygodniejszych rozwiązań jest skorzystanie z usługi internetowej. 

 

Wpis do CEIDG nastąpi nie później niż następnego dnia roboczego po otrzymaniu wniosku przez urząd (CEIDG).

 

Maskotki na zamówienie – jak promować markę?

 

Maskotki są nieodłącznym elementem wystroju dziecięcego pokoju. Kupują je rodzice dla swoich pociech, kupują ciocie, wujkowie i dziadkowie w ramach prezentów. Zamiast drogich produktów w dużych sieciówkach coraz większą popularność zyskują maskotki dla dzieci wykonane w domu, w ramach rękodzieła. Są to maskotki robione na szydełku, maskotki z filcu i podobne. Takie przedmioty wyróżniają się na rynku swoją oryginalnością. I na to trzeba stawiać, reklamując działalność. Warto stworzyć początkową bazę produktów, wręczyć znajomym i poprosić o udostępnienie informacji na portalach społecznościowych. Konieczne jest założenie odpowiedniego profilu, strony internetowej przeznaczonych do promocji i sprzedaży. 

 

Maskotki ręcznie robione mają to do siebie, że ich twórca może uwzględniać różne sugestie klientów – większe uszy, biały brzuszek, różowa kokarda na włosach czy szal wokół szyi. Można też sprzedawać maskotki z imieniem lub specjalną dedykacją. Indywidualne podejście do potrzeb konsumentów to bardzo duża przewaga takiej działalności. 

 

Maskotki – ile można zarobić?

 

Szyte maskotki sprzedawane są po cenie kilkudziesięciu, ale też więcej niż stu złotych. Najważniejsza jest kwestia, ile maskotek dana osoba jest w stanie wykonać, na przykład w ciągu miesiąca. Cena może być zróżnicowana w zależności od tego, czy klient zamawia maskotki duże, maskotki personalizowane, czy takie, które wykonuje się seryjnie. 

 

Tego rodzaju pomysł to raczej biznes z małym kapitałem. Nie trzeba mieć dużych funduszy, by rozpocząć sprzedaż.

 

Przeczytaj także: