Wybrana kategoria

Sklep BHP: postaw na własny biznes

2021-06-07

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy muszą być przestrzegane w każdej firmie czy instytucji. Można się zatem spodziewać, że w sklepie z akcesoriami BHP klientów nigdy nie zabraknie. Czy taki biznes jest opłacalny? Jak go otworzyć?

 

Sklep BHP: jak otworzyć?

 

Sklep BHP może otworzyć każda osoba, która zarejestruje działalność gospodarczą. Należy wskazać właściwy kod PKD, np. 7.71.Z: Sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, 46.42.Z: Sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia – w zależności od zakresu działalności sklepu.

 

Należy przygotować rzetelny biznesplan. Już na wstępie warto pomyśleć o połączeniu działalności stacjonarnej – jeśli taką planujemy – z działalnością sklepu internetowego. Wielu klientów, w tym korporacyjnych w pierwszej kolejności szuka bowiem dostawców w sieci. Co więcej, wysyłkowa sprzedaż znacząco poszerza rynek zbytu, a zastosowanie metod marketingu internetowego pozwala na dotarcie do dużej liczby potencjalnych klientów.

 

W przypadku sklepu stacjonarnego oczywiście należy zadbać o odpowiednią ekspozycję towaru i właściwe warunki jego magazynowania. Liczy się także personel, nie tylko przyjazny, ale także doskonale orientujący się w wymaganiach sprzętowych dotyczących różnego rodzaju działalności. Wielu przedsiębiorców chcących wyposażyć swoje firmy w wymagane akcesoria szuka bowiem w sklepach BHP specjalistycznej porady.

 

Jeśli zamierzamy zatrudnić sprzedawców, pamiętajmy, by zapoznać się z prawami i obowiązkami pracodawcy ujętymi w Kodeksie pracy.

 

Sklep z artykułami BHP: koszt założenia działalności

 

Do kluczowych kosztów podjęcia działalności należy wynajem i przystosowanie lokalu, zatrudnienie pracownika, stworzenie strony internetowej, koszt związany z promocją firmy online i offline, a także oczywiście zaopatrzenie placówki w artykuły BHP.

 

W tym wypadku warto postawić na różnorodność, ale też zobaczyć, jakie jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku. Na przykład działające w okolicy firmy budowlane będą szukały dostawców takich materiałów BHP jak odzież robocza i ochronna, rękawice, kaski, okulary itp. Można postawić też na specjalistyczną odzież ochronną, termiczną, różnego rodzaju maski wykorzystywane w produkcji przemysłowej. W naszym sklepie mogą znajdować się także meble, np. gospodarcze szafki BHP na odzież ochronną.

 

Sklep BHP: skąd brać towar do sklepu?

 

Właściciel sklepu – który nie jest zarazem producentem – może podpisać umowę z konkretną firmą produkującą sprzęt BHP, z hurtownią bądź z importerem materiałów do Polski – w przypadku zagranicznego producenta. Warto dać sobie czas, by rozejrzeć się na rynku i porównać oferty. Nie zawsze najtańsze opcje będą najkorzystniejsze. W branży BHP szczególnie istotna jest wysoka jakość materiałów.

 

Sklep z artykułami BHP: spodziewany zysk

 

Zapotrzebowanie na odzież i urządzenia BHP jest stała, niemniej wzrost można zanotować w ciepłych miesiącach, to znaczy wtedy, gdy pracę podejmują firmy budowlane. Na zyski znaczący wpływ ma dobra lokalizacja punktu BHP, np. w pobliżu dużych zakładów przemysłowych, fabryk – które generują ogromne zapotrzebowanie na odzież i inny sprzęt ochronny.

 

Przeczytaj także: