Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Smart office – czym jest inteligentne biuro?

2020-02-17

Inteligentne biuro/ smart biuro – to hasła coraz częściej wpisywane przez pracodawców w ogłoszeniach w rubryce: „dlaczego warto z nami pracować”. Nowoczesne budynki w centrum miasta albo innej dobrze skomunikowanej z resztą miasta lokalizacji, aranżacja wnętrz biura zachwycająca nowoczesnością i designem. Czym jeszcze wyróżnia się takie miejsce? W jaki sposób budynek może być inteligentny?


Smart biuro – definicja


Przedsiębiorca, który chce, by jego biznes był określany jako smart firma, nie może za siedzibę działalności obrać miejsca, gdzie od sufitu odpada tynk, kolor ścian w biurze przywodzi na myśl szkolną stołówkę, a meble recepcyjne pamiętają końcówkę lat 90’. Choćby zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, trudno uznać taki biurowiec za budynek inteligentny. Smart biuro to cały system wielofunkcyjnych rozwiązań: nowoczesne aranżacje, wnętrza biurowe – ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu oraz strefa relaksu, gdzie można zregenerować siły w komfortowych warunków, a także technologia wspierająca i ułatwiająca pracę człowieka.

 

Aranżacja biura typu smart


W takim biurze nie chodzi tylko o aranżację wnętrz, która cieszy oko i pozwala na ergonomiczną, efektywną pracę. Ogromną rolę odgrywa też technologia, diametralnie zmieniająca środowisko pracy. Automatyzacja procesów pozwala zaoszczędzić czas pracowników – wirtualny asystent wyręcza ich w prostych zadaniach, nowoczesne systemy sprawiają, że komunikacja jest jasna i szybka. Z poziomu telefonu można np. układać grafiki, rezerwować pokój konferencyjny itd.


Zalety smart office

 

1. Nowoczesne biuro przede wszystkim sprzyja wydajności i jest bezpieczne. Innowacyjne rozwiązania mają ułatwić pracę i można powiedzieć, że spełniają tę funkcję. W wygodnym biurze pracuje się łatwiej, przyjemniej. System smart, który zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, otwieranie drzwi kartą magnetyczną czy czytnikiem linii papilarnych i automatyczne oznaczanie obecności, zamiast wpisywania się w zeszyt to tylko niektóre rozwiązania pozwalające zaoszczędzić czas i podnieść jakość pracy.

2. Ekologia i oszczędność zasobów. Nowoczesna aranżacja przestrzeni biurowej musi być proekologiczna. Sprzyja temu np. elektroniczny obieg dokumentów zamiast gromadzenia wydruków, energooszczędne oświetlenie biura.

3. Smart office pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, która dzięki nowoczesnej aranżacji wnętrz jest postrzegana, jako pracodawca dbający o komfort pracowników, ale też innowacyjna marka, przyciągająca uwagę klientów, korporacja nastawiona na rozwój.

 

Przeczytaj także: