Welcome pack dla nowego pracownika – jakie ma zalety? Co można podarować?

 
Welcome pack dla nowego pracownika – jakie ma zalety? Co można podarować?

Zależy Ci na stworzeniu w przedsiębiorstwie zgranego zespołu dobrych specjalistów? Zastanawiasz się, jak zatrzymać pracowników na dłużej? W budowaniu więzi podwładnych z firmą liczą się gesty pokazujące, że pracodawcy zależy na każdej z osób. Warto, by pracownik wiedział, że trafił we właściwe miejsce, już pierwszego dnia w firmie. Pozytywne wrażenie zrobi na nim welcome pack – co to takiego?

 

Spis treści

Welcome pack – co to? 

 

Welcome pack oznacza pakiet powitalny. Jest to swego rodzaju podarunek, który przekazuje się nowemu pracownikowi. Prezent ociepla atmosferę, ma pokazać nowo przyjętej osobie, że jest mile widziana. Dzięki temu nowy pracownik sam może poczuć się nieco pewniej w nieznanym miejscu, a więc i szybciej się przystosować do nowych warunków pracy. 

 

Warto pamiętać, że welcome pack to także jeden z elementów wizerunkowych firmy. Tego typu bonus jest może podnieść notowania firmy wśród kandydatów do pracy.

 

Welcome pack – kiedy go wręczamy?

 

Welcome pack najczęściej dawany jest w pierwszym dniu zatrudnienia (ewentualnie w ciągu tygodnia od podjęcia pracy). Zdarza się jednak, że podarunek czeka na pracownika wcześniej, podczas podpisywania umowy itp.

 

Pakiety przekazuje się zarówno pracownikom stacjonarnym, jak i zdalnym. Wysyłanie pakunków na start pracownikom zatrudnionym w trybie home office jest częstą praktyką np. przedsiębiorstw z branży IT lub telekomunikacyjnej.

 

Welcome pack – co możemy podarować nowemu pracownikowi?

 

Welcome pack osób pracujących online zawiera często firmowego laptopa, telefon i inny niezbędny do pracy sprzęt. Ponadto w pakiecie mogą znaleźć się np. pendrive, powerbank, długopisy, zakreślacze, notatniki i koszulka z logo firmy.

 

  • Drobne upominki biurowe

 

Miłym gestem jest dodawanie do welcome packu drobnych upominków: kawy, herbaty lub innego napoju, butelek i kubków termicznych, gadżetów odstresowujących jak piłeczki do ściskania, zabawki sensoryczne typu pop it.

 

  • Gadżety promocyjne

 

W pakiecie startowym można również umieścić próbki produktów wytwarzanych przez firmę, takich jak kosmetyki, produkty spożywcze i inne.

 

  • Pakiety informacyjne, Culture book

 

Kolejnym elementem, jaki warto dodać do paczki, jest broszura czy folder z podstawowymi informacjami na temat struktury firmy, zakresu jej działalności, osiągnięć, historii, czy promowanych przez nią wartości.

 

  • Osobista wiadomość

 

W welcome packu warto zamieścić także list lub choćby krótką, odręczną notatkę skierowaną konkretnie do danej osoby – kilka ciepłych słów powitania od przełożonego. Taka wiadomość spowoduje, że nowy pracownik poczuje się potrzebny i doceniony – a więc szybciej się zaaklimatyzuje, będzie bardziej zmotywowany do pracy.

 

Welcome pack – zalety

 

Pakiety powitalne mają wiele zalet, między innymi:

 

  • ułatwiają zaaklimatyzowanie się przyjętej osobie,
  • budują więź nowozatrudnionego z firmą,
  • obniżają stres związany z podjęciem zatrudnienia w nowym miejscu,
  • pełnią funkcję informacyjną – kiedy zawierają materiały dotyczące np. struktury organizacyjnej, filozofii przedsiębiorstwa,
  • dostarczają narzędzi pracy, a także różnych przydatnych gadżetów firmowych.

 

Czytaj także: 5 zasad na rozpoczęcie nowej pracy.

Więcej artykułów "Dla pracodawców"

Polecane oferty