Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Inspektor ochrony danych osobowych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

25 maja 2018 roku weszła w życie ustawa o ochronie danych osobowych, powszechnie nazywana RODO. Zgodnie z jej zapisami niektórzy administratorzy danych osobowych powinni powoływać Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD). Takie stanowiska muszą powstać we wszystkich organach państwowych oraz podmiotach, które przetwarzają dane. Do zadań osoby zatrudnionej jako inspektor należą między innymi: informowanie o zakresie ochrony danych, monitorowanie przestrzegania prawa, sporządzanie oceny ryzyka naruszenia zapisów ustawy, doradzanie, współpraca z organem nadzorczym, rozwiązywanie spornych kwestii prawnych.IOD nie jest odpowiedzialny za naruszenia względem danych osobowych. Obowiązek prawidłowego przetwarzania danych pracowników czy klientów leży po stronie administratora.

 

WYMAGANIA

 

Na stanowisko IOD mogą kandydować osoby już pracujące w danej firmie pod warunkiem, że są do tego przygotowane. Od inspektorów nie wymaga się ukończenia żadnego konkretnego kierunku studiów. Istotne jest, aby kandydat wykazywał się dogłębną znajomością zapisów prawnych ustawy. Wiedzę najczęściej zdobywa się na szkoleniach lub kursach. Atutem na pewno jest wiedza z zakresu działalności przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach placówki decydują się na skorzystanie z usług firm outsourcingowych specjalizujących się w tematyce ochrony danych osobowych.

 

WARUNKI PRACY

 

Inspektorzy Ochrony Danych Osobowych najczęściej pracują w siedzibach firm. Jest to praca biurowa. Część osób zajmuje się także prowadzeniem szkoleń z zakresu wdrażania zapisów prawnych. IOD mogą znaleźć zatrudnienie w urzędach, służbie zdrowia, prywatnych firmach oraz państwowych instytucjach.

 

ZAROBKI

 

Zarobki IOD zależą między innymi od miejsca zatrudnienia. W placówkach z zagranicznym kapitałem można liczyć na wysoką pensję. Najwięcej zarabiają specjaliści z województwa mazowieckiego. Według portalu wynagrodzenia.pl co druga osoba zatrudniona na tym stanowisku zarabia od 3500 zł do 6300 zł brutto miesięcznie.