Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Analityk Finansowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Analityk finansowy to osoba, która przygotowuje analizy finansowe oraz cykliczne raporty (tygodniowe, miesięczne), aktywnie współpracuje z menedżerami operacyjnymi i księgowością firmy oraz pomaga w projektach tworzenia budżetu rocznego i budżetów poszczególnych departamentów w firmie. Przygotowuje również analizy odchyleń od założonych planów, analizy i rozliczania projektów inwestycyjnych oraz wykonuje prezentacje wyników finansowych dla kierownictwa firmy.


WYMAGANIA

Analityk finansowy powinien posiadać wykształcenie wyższe: ekonomia/matematyka/finanse. Osoba na tym stanowisku musi znać bardzo dobrze język angielski i posiadać wiedzę w obsłudze komputera (pakiet MS Office). Ważną kwestią jest oświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (w instytucji finansowej lub konsultingu). Pracownik ten powinien umieć analizować dane, formułować wnioski oraz przygotowywać rekomendacje oraz znać aktualne trendy na rynku finansowym. Analityk powinien cechować się, m.in.: otwartością, zdolnością analitycznego myślenia oraz umiejętnością rozwiązywania problemów, komunikatywnością, wnikliwością i dociekliwością, a także dokładnością, skrupulatnością, sumiennością i systematycznością. Poza tym powinien umieć pracować w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro. Praca ta jest w dużej mierze samodzielna, ale wiąże się z różnym stopniem natężenia kontaktów z ludźmi.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Analityk finansowy może pracować we wszystkich firmach zajmujących się księgowością/audytem/podatkami/nieruchomościami.


ZAROBKI

Pensja analityka finansowego kształtuje się w przedziale od 3000 zł - 8000 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Analityk Finansowy

zobacz więcej ofert pracy dla Analityk Finansowy