Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Umów / Kontraktów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Specjalista ds. umów i kontraktów w branży finansów i bankowości zajmuje się opracowywaniem, analizą, a w razie potrzeby negocjowaniem zapisów wszelkich umów zawieranych w imieniu instytucji, którą reprezentuje. Dokłada wszelkiej staranności, by były one zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz procedurami zewnętrznymi, a także korzystne pod względem ekonomicznym i biznesowym.

Wspiera swoją wiedzą pracowników innych działów, by w tej sposób cała firma funkcjonowała w oparciu regulacje niestojące w sprzeczności z obowiązującym prawem oraz w swoich działaniach podejmowała tylko dopuszczane w przepisach kroki. Analizuje poszczególne zapisy i doradza kadrze zarządzają najbardziej korzystny sposób sporządzenia umów.

 

WYMAGANIA

 

Na takim stanowisku można szukać pracy posiadając najczęściej wykształcenie prawnicze i popartą praktyką zawodową wiedzę z dziedzin prawa, które są w największym stopniu powiązane ze światem biznesu. Są to przede wszystkim: prawo gospodarcze, handlowe, kodeks cywilny czy zamówienia publiczne. Od 2004 roku, czyli momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, duże znaczenie mają także regulacje unijne.

Atutem jest ukończenie aplikacji radcowskiej, która daje możliwość reprezentowania firmy w sądzie czy podczas mediacji. Pracownicy mogą się dokształcać za pomocą kursów oraz powinni na bieżąco śledzić zachodzące zmiany w prawie.

Specjalista ds. umów/kontraktów powinien być osobą skrupulatną, dokładną i sumienną. Te cechy są niezbędne, podczas niekiedy długotrwałej analizy aktów prawnych i przekładania ich zapisów na kształt sporządzanych umów.


WARUNKI PRACY

 

Swoje obowiązki wykonują przede wszystkim w biurze. Korzystają z dostępnych w formie tradycyjnej lub elektronicznej aktów prawnych. Częścią pracy są także spotkania z innymi pracownikami firmy lub też kontrahentami. Swoją pracę raportują do bezpośrednich przełożonych w dziale lub też członków zarządu.

Kwestie prawne bywają przedmiotem poważnych sporów między stronami umowy, dlatego musi być przygotowany na pracę w warunkach stresowych i umieć reagować na niespodziewane sytuacje.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Na tym stanowisku możliwe jest zdobycie zatrudnienia w dużych firmach (banki, fundusze inwestycyjne, domy maklerskie) oraz urzędach publicznych np. z zakresu kontroli finansowej, posiadających własne działy prawne, a także kancelariach, które zajmują się obsługą prawną podmiotów z branży finansów i bankowości.

 

ZAROBKI

 

Wynagrodzenie zależy od kilku czynników m.in. miejsca pracy i lokalizacji, posiadanych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego. Najlepiej zarabiają właściciele kancelarii specjalizujących się obsłudze firm, których zyski mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Samodzielny specjalista na tym stanowisku zarabia powyżej średniej krajowej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Umów / Kontraktów

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. Umów / Kontraktów