Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Baz Danych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Większość firm i instytucji nie mogłoby funkcjonować bez bazy danych. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie bazy gromadzone są na dyskach w postaci zapisu cyfrowego. Administrator Baz Danych obsługuje bazy, czyli zbiory informacji potrzebne do prawidłowego funkcjonowania firmy. Do obowiązków administratora należy wprowadzenie należytych informacji, zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzania i przechowywanie informacji w bazie - w przypadku osób niepowołanych lub, gdy nastąpi awaria systemu.


WYMAGANIA

Osoba zajmująca to stanowisko powinna mieć wykształcenie wyższe o kierunku informatycznym lub pokrewnym, a także doświadczenie w rozwijaniu i administrowaniu baz danych. Administratorem baz danych może zostać osoba w każdym wieku, a także osoba z niepełnosprawnością ruchową. Bardzo ważną kwestią jest, aby administrator dobrze orientował się w bazach danych: MySQL,SQL server, Orcale, PostgreSQL, Infomix pod kątem administracji i strojenia oraz programach LINUX/UNIX/WINOWS. Poza tym musi umieć programować, np.: SQL, PL/SQL, skrypty w powłokach, PERL, C/C++. Administrator powinien być też dyspozycyjny, dokładny, posiadać wiedzę na tematy związane z informatyką, być opanowany i cierpliwy, gdyż pewne zagadnienia może tłumaczyć po kilka razy. Poza tym musi się cechować umiejętnością pracy pod presją czasu i znać bardzo dobrze język angielski.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy administratora jest biuro, gabinet. Jest to praca siedząca przed komputerem. Administrator może pracować w systemie ośmiogodzinnym lub w systemie zmianowym. Natomiast w sytuacji utworzenia zmian w funkcjonowaniu bazy danych, aby było to najmniej odczuwalne dla użytkowników, administrator jest w obowiązku pracować w nocy lub w dni wolne od pracy. Administrator baz danych ma dosyć duży kontakt z innymi pracownikami, ponieważ przydziela użytkownikom zakres ich uprawnień oraz udziela porad dotyczących korzystania z bazy, odpowiada na pytania itd., a także współpracuje również z osobami odpowiedzialnymi za sprzęt komputerowy i funkcjonowanie sieci.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zważywszy na fakt, iż coraz więcej firm posiada różnego rodzaju bazy danych - administrator bazy może szukać pracy we wszystkich większych firmach i instytucjach administracyjnych. Osoba specjalizująca się tą dziedziną informatyki może też założyć własnej firmę i świadczyć usługi innym przedsiębiorstwom.


ZAROBKI

Zarobki administratora bazy danych wahają się w dość szerokim przedziale, mimo iż pracownik ten, to poszukiwany i bardzo ceniony specjalista. Wysokość pensji zależy od jego umiejętności administratora oraz od zasobności firmy. Wynagrodzenie kształtuje się w granicach 2 000 - 7 000 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Baz Danych

zobacz więcej ofert pracy dla Administrator Baz Danych