Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Inżynier produktu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier produktu odpowiada za wprowadzanie na rynek nowych produktów. Osoba zatrudniona na tym stanowisku wdraża i testuje nowe koncepcje produktów/usług, które mogą wzmocnić rynkową pozycję firmy.  Dlatego też do jego obowiązków należy bieżąca współpraca z projektantami, ekspertami i specjalistami produkcji. Często zajmuje się on również kalkulacją cenową nowych produktów oraz wdrażaniem rozwiązań dedykowanych dla konkretnych potrzeb klientów. Inżynier produktu zajmuje się również udoskonalaniem już istniejących produktów  i optymalizacją kosztów.

 

WYMAGANIA

Osoba zatrudniona na stanowisku inżyniera produktu powinna legitymować się wyższym wykształceniem technicznym oraz posiadać kilkuletnie branżowe doświadczenie. Istotna jest również przynajmniej dobra znajomość języka angielskiego i znajomość innego języka obcego.  Ważna jest również dobra znajomość języka technicznego oraz programu AUTOCAD. Mile widziana jest również znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza Excel).

W pracy inżyniera produktu bardzo istotne są predyspozycje charakterologiczne do wykonywanej pracy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna efektywnie pracować zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Istotna jest również dobra organizacja czasu pracy oraz zorientowanie na klienta.

 

WARUNKI PRACY

Zazwyczaj jest to praca biurowa, wymaga ona jednak moblilności (częste wizyty w terenie, np. w zakładach produkcyjnych). Praca inżyniera produktu wymaga szybkiego podejmowania decyzji i rozwiązywania “kryzysów”, dlatego często łączy się z przeżywaniem sytuacji stresowych.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Inżynier produktu ma szerokie możliwości zatrudnienia - na to stanowisko rekrutacje mogą przeprowadzać firmy z branży motoryzacyjnej czy budowlanej.

 

ZAROBKI

Zarobki inżyniera produktu są zależne od posiadanych kwalifikacji oraz posiadanego doświadczenia, jednak zazwyczaj może on liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4 - 6 tys. zł. Dodatkowo często ma on możliwość korzystania z bogatego pakietu socjalnego (szkolenia, ścieżka kariery, prywatne ubezpieczenie medyczne, karty sportowe). 

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Inżynier produktu

zobacz więcej ofert pracy dla Inżynier produktu