Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Optyk

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Optyk, nazywany także technikiem optykiem, jest osobą odpowiedzialną za wykonywanie okularów na zlecenie klienta. Parametry szkieł dobierane są na podstawie recepty wystawionej przez lekarza okulisty, lub badań przeprowadzonych przez optometrystę, kwestia oprawek pozostaje kwestią indywidualnego wyboru klienta. Obecnie coraz częściej technicy optycy decydują się na podjęcie dalszego kształcenia w ramach studiów podyplomowych, których ukończenie skutkuje pozyskaniem uprawnień do przeprowadzania badań optometrycznych i samodzielnego doboru szkieł korekcyjnych dla klientów. Optyk zajmuje się także naprawą i konserwacją okularów, w swojej pracy korzystają z narzędzi ręcznych i automatycznych.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem stawianym przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze technika optyka jest konieczność posiadania odpowiednich uprawnień, możliwych do pozyskania w ramach nauki w dwuletniej szkole policealnej. Tytuł technika optyka może zostać rozszerzony o tytuł mistrzowski, który skutkuje w perspektywie wyższymi zarobkami. Dalsze doskonalenie zawodowe obejmuje wcześniej wspomniane uprawienia optometrysty, rozszerzające umiejętności optyka o wykonywanie pomiarów i badań wad wzroku klienta, na podstawie których może on samodzielnie dobierać korektę szkieł. Od osób zainteresowanych tym zawodem oczekuje się cierpliwości i zdolności manualnych.


WARUNKI PRACY

Praca optyka poza wcześniej wspomnianymi obowiązkami obejmuje także często bezpośrednią obsługę klienta w zakresie sprzedaży okularów i akcesoriów w salonie optycznym.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne zakłady optyczne, pracownie optyczne i optometryczne.


ZAROBKI

Zarobki osób wykształconych w tym kierunku sięgają, w zależności od stażu, posiadanych uprawnień i miejsca zatrudnienia, nawet 4000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Optyk

zobacz więcej ofert pracy dla Optyk