Wybrana kategoria

Paznokcie do pracy – długość, kolor, kształt

2021-06-23

Dłonie są naszą wizytówką – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo ważne więc, aby były czyste i zadbane. Panie mają tutaj dodatkową kwestię do rozstrzygnięcia – jak powinny wyglądać paznokcie do pracy. Na wstępie warto jednak podkreślić, że ich malowanie czy jakiekolwiek zabiegi nie są obowiązkowe – dla osób, które stawiają na naturalność, najlepszym rozwiązaniem są po prostu zadbane dłonie.


Paznokcie a miejsce pracy

 

Kiedy postawić na eleganckie paznokcie do pracy, a kto może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa? Wszystko zależy od branży, stanowiska pracy i tego, czy w danym miejscu obowiązuje dresscode. W ostatnim przypadku manicure dopełnia strój biznesowy, powinien być więc stonowany i delikatniejszy. Panie pracujące w branży kreatywnej, branży beauty, a także na stanowiskach niewymagających na co dzień kontaktu z klientem mają dowolność, o ile w firmie nie ma sztywnych reguł.

Najważniejsze jest, aby np. zbyt długie paznokcie nie przeszkadzały w pracy. W działach produkcyjnych żywności, kuchniach i wielu innych miejscach pracownicy muszą mieć czyste, krótko obcięte paznokcie. Tipsy byłyby nie tylko niewygodne w takiej pracy, ale i niezgodne z BHP. Warto więc zawczasu sprawdzić, jakie zasady obowiązują w danej firmie.

Niezależnie od wszystkiego, dłonie muszą być zadbane. Stara, odpadająca hybryda czy niedbałe wzorki wyglądają bardzo nieestetycznie.


Kolor paznokci w pracy


Paznokcie do pracy w banku, biurze, na stanowiskach związanych z obsługą klienta biznesowego powinny zgrywać się z profesjonalnym wizerunkiem. Jak zatem pomalować paznokcie? Jasne kolory, nude, pudrowe róże i ponadczasowy francuski manicure na pewno się sprawdzą. Możemy pozwolić sobie także na subtelne zdobienia czy modne paznokcie matowe, pamiętajmy jednak o umiarze.

Jeśli nie mamy odgórnych wytycznych – spełniajmy swoje fantazje, wybierając nawet kontrastujące kolory, paznokcie w kropki, kwiatki – krótko mówiąc, wszystko, na co mamy ochotę.


Długość paznokci do pracy


Tutaj najważniejsza jest nasza wygoda. Przypomnijmy, że na niektórych stanowiskach długość paznokci musi być zgodna z normami BHP. Możemy więc spotkać się z zakazem pracy z pomalowanymi, sztucznymi i długimi paznokciami. Obsługa klientów w sklepie będzie wygodniejsza, jeśli postawimy na krócej spiłowaną wersję. W pracy na komputerze nie będą przeszkadzać nieco dłuższe paznokcie, ale zależy to od naszych preferencji.

Podsumowując, wystylizowane paznokcie stanowią świetne uzupełnienie wizerunku, ale wybierając ich kształt, kolor i długość, należy brać pod uwagę zakres zadań i obowiązujące w firmie normy.

Przeczytaj także: