Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Strony internetowe dla firm - dlaczego są ważne?

Strony internetowe dla firm - dlaczego są ważne?

 
Strony internetowe dla firm - dlaczego są ważne?

Aby znaleźć najlepszy żłobek dla malucha, sprawdzić promocje na kosiarki, czy też przy poszukiwaniu mechanika, fryzjera albo punktu ksero w okolicy – do tych wszystkich celów większość z nas użyje wyszukiwarki internetowej. I to chyba najlepszy argument potwierdzający, że firmowa strona WWW jest bardzo ważna. Co jeszcze przemawia za aktywnością w sieci?

 

Załóż własną stronę

 

Współcześnie nie tylko firma internetowa potrzebuje strony WWW. Gdy nie znajdujemy żadnej wzmianki czy opinii o jakimś przedsiębiorstwie, zazwyczaj czujemy lekką niepewność i szukamy bardziej sprawdzonej opcji. Marketing internetowy w ogromnym stopniu wpływa na sukces firmy. Dlatego nawet jeśli właśnie zakładamy mały biznes, jednoosobową działalność gospodarczą, powinniśmy zadbać o to, aby klienci mieli sposobność w łatwy sposób do nas dotrzeć.

 

Strona internetowa wzmacnia wiarygodność przedsiębiorstwa, sprawia, że przestaje ono być anonimowe. Możliwość sprawdzenia cennika usług, wcześniejszego zapoznania się z ofertą to wygoda dla klienta. Przykuwająca uwagę strona pozwala też utrzymywać stałe relacje i pokazać swoje atuty.

 

Strony internetowe dla firm - o czym warto pamiętać?

 

Prowadzenie firmowej strony internetowej nie generuje ogromnych kosztów i nie wymaga wielkiego zaangażowania. Nie trzeba zatrudniać informatyka na pełen etat ani kończyć specjalistycznych kursów programowania, aby prowadzić witrynę. W zależności od budżetu – można wybrać usługi profesjonalistów – firm tworzących strony internetowe. Można także skorzystać z darmowych szablonów, choć często są one mniej atrakcyjne graficznie i bardziej przestarzałe niż płatne wersje.

 

Godne uwagi jest także prowadzenie firmowego bloga – który poza promowaniem produktów czy usług, buduje także wizerunek eksperta w branży (warto zamieszczać nie tylko informacje o ofercie, ale także tutoriale, ciekawostki czy artykuły, które dla naszej grupy klientów są atrakcyjne). Można także założyć fanpage w mediach społecznościowych – to bezpłatne rozwiązanie pozwala na bieżąco kontaktować się z konsumentami i jest wygodne.

 

Niezależnie od formy, ważne, aby określić cel strony. Ma ona służyć komunikacji z klientami, jest wizytówką firmy. Powinna zatem być funkcjonalna i estetyczna. Informacje należy wybrać i ułożyć tak, aby odbiorca intuicyjnie mógł się po stronie poruszać.


Strony internetowe - korzyści

 

Strony internetowe dla firm to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe i lista korzyści, jakie wynikają z posiadania własnej witryny jest długa. Przede wszystkim sieć pozwala zdobyć przewagę konkurencyjną. Nowoczesna, atrakcyjna graficznie strona podnosi prestiż przedsiębiorstwa i pozwala wyróżnić się na tle innych firm.

 

Załóżmy, że jeden zakład prowadzi stronę WWW (czy nawet fanpage albo blog) zamieszcza zdjęcia fryzur i stylizacji, personelu biorącego udział w szkoleniach i udostępnia cennik usług, a dodatkowo bez problemu można odnaleźć komentarze zadowolonych klientów. O drugim natomiast nie znajdziemy w internecie żadnej informacji. W takim przypadku odpowiedź na pytanie, które miejsce może cieszyć się większym zaufaniem, jest dość oczywista.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.