Podanie o pracę do szpitala jako salowa

 
Podanie o pracę do szpitala jako salowa

Szukasz pracy jako salowa / salowy, ale szpital aktualnie nie zatrudnia pracowników? Nic straconego! W takiej sytuacji możesz przygotować podanie o pracę. To krótki i bardzo prosty dokument, który pozwoli Ci na zwrócenie na siebie uwagi pracodawcy i da przewagę nad innymi kandydatami. Jak napisać podanie o pracę do szpitala jako salowa / salowy? Kiedy i dlaczego warto to zrobić?

 

Spis treści

Wzór podania o pracę salowej

 

Masz sporą dużą dowolność, co umieścisz w treści podania, ale trzymaj się narzuconego szablonu i formalnego stylu. W podaniu o pracę muszą się znaleźć:

 

  • imię i nazwisko oraz dane kontaktowe kandydatki / kandydata,
  • data i miejsce sporządzenia dokumentu,
  • dane adresata podania (dyrektor szpitala, pracownik kadr bądź ogólnie – nazwa i adres placówki),
  • tytuł – Podanie o pracę lub Podanie o pracę – salowa,
  • treść podania,
  • podpis (przed nim należy wpisać zwrot grzecznościowy – Z poważaniem),
  • informacja o załączniku (jeśli chcesz dołączyć do podania swoje CV).

 

Te elementy rozmieszczamy tak jak w poniższym wzorze.

 

Wzór podania o pracę salowej

 

Gniezno, 23.08.2022 r.

Krystyna Bąk
tel.: 500-500-500
e-mail: bak.krystyna@salowa.com
ul. Szpitalna 8
09-900 Gniezno


Szpital Powiatowy nr 8
ul. Gnieźnieńska 26
09-800 Gniezno


Podanie o pracę – salowa

 

Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o zatrudnienie mnie na stanowisku salowej w Szpitalu Powiatowym nr 8 w Gnieźnie.

 

Jestem osobą odpowiedzialną i obowiązkową, a także bardzo empatyczną. Przez rok pracowałam jako salowa w bloku operacyjnym w Szpitalu nr 1 w Bydgoszczy. Po dwuletniej przerwie związanej z opieką nad dzieckiem chciałabym wrócić do zawodu. Wiem, że praca w szpitalu jako salowa jest bardzo wymagająca i momentami trudna. Jestem jednak gotowa mierzyć się z tymi wyzwaniami.

 

Dzięki wcześniejszemu doświadczeniu znam procedury mycia i dezynfekcji pomieszczeń oraz urządzeń, potrafię dobrze organizować swoją pracę i współdziałać w zespole. Posiadam aktualne orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych.

 

Jestem dyspozycyjna i mogę podjąć się pracy od zaraz. W załączniku przesyłam moje CV. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania. Z wielką przyjemnością spotkam się z Państwem na rozmowie kwalifikacyjnej.


z poważaniem,
Krystyna Bąk

Załącznik:
CV


W podaniu o pracę do szpitala na stanowisko salowej / salowego skup się przede wszystkim na tym, czego zwykle wymagają pracodawcy. Najważniejsze są dla nich kompetencje miękkie – odpowiedzialność, sumienność, komunikatywność i pozytywne usposobienie. Mało istotnie jest z kolei wykształcenie – zwykle wystarczy ukończenie szkoły podstawowej. Wymagana jest za to tzw. książeczka sanepidowska.

 

Przychylnym okiem pracodawcy patrzą na kandydatki i kandydatów z doświadczeniem. Chociaż nie jest ono konieczne, to na pewno bardzo ułatwia wdrożenie nowego pracownika.

 

Zadania na tym stanowisku są momentami bardzo wymagające i obciążające, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Z ciężkimi obowiązkami salowej niestety nie idą w parze wysokie zarobki – w pracy w szpitalu. Musisz zdawać sobie z tego sprawę, a jednocześnie pokazać pracodawcy, że zależy Ci na zatrudnieniu i że warto przyjąć właśnie Ciebie.


Podanie o pracę do szpitala jako salowa – kiedy je przygotować?

 

Jak wspomniano na wstępie, podanie o przyjęcie do pracy w szpitalu wysyła się, kiedy dana placówka nie prowadzi aktualnie naboru. Można je przygotować na dowolne stanowisko, nie tylko salowej.

 

Podanie zwięźle przedstawia kandydata i jego gotowość do pracy. Jeśli chcesz pracować w konkretnym szpitalu czy prywatnym centrum medycznym, złóż tam właśnie swoje podanie. Możesz to zrobić osobiście, udając się do kadr bądź zdalnie – wysyłając dokument e-mailowo.

 

Warto też wcześniej skontaktować się telefonicznie, albo właśnie e-mailowo z daną placówką i zapytać, czy nie szukają osób do pracy. Możesz też zgłosić chęć przesłania podania i poprosić o namiar na osobę, do której powinno ono trafić. To o wiele lepsze rozwiązanie niż wysłanie dokumentu na pierwszy znaleziony na stronie internetowej placówki adres mailowy.

 

Podsumowując, jeśli szpital szuka pracowników, wyślij list motywacyjny i CV, jeśli nie prowadzi rekrutacji, przygotuj podanie o pracę.

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty