Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Sekretarka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Sekretarka to osoba, która pomaga przełożonemu w organizacji pracy, czyli nadzoruje przebieg dnia pracy, np. w sprawach administracyjnych, w korespondencji, w sporządzaniu notatek, umawia na spotkania, zebrania, pośredniczy w kontaktach między szefem i interesantami oraz personelem. Ogólnie rzecz ujmując, jest to prawa ręka szefa.


WYMAGANIA

Sekretarka powinna mieć min. wykształcenie średnie. Mile widziane jest, gdy pracownik na tym stanowisku wykazuje umiejętności zdobyte w szkole policealnej o profilu administracyjno - biurowym lub na specjalistycznym kursie. Ważną cechą jest też dobra znajomość języka angielskiego i obsługi komputera (pakiet Office, Internet) oraz posiadanie prawo jazdy kat. B. Pracownik ten powinien cechować się, m.in.: zdolności organizacyjnymi i interpersonalnymi, zaangażowaniem i umiejętnością samodzielnej pracy pod presją czasu oraz otwartością, kreatywnością, komunikatywnością i odpowiedzialnością, a także miłą aparycją. Ze względu na dostęp do wielu ważnych informacji sekretarka musi być osobą dyskretną i taktowną. Przeciwwskazaniem do wykonywania tego zawodu jest poważna wada słuchu, wymowy i wzroku. Najchętniej zatrudniane w tym zawodzie są kobiety do 40 lat.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro, tzw. sekretariat. Praca ta wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi. Czas pracy wynosi zazwyczaj 8 godzin. Praca ma charakter indywidualny, choć pod nadzorem szefa. Większość obowiązków osoba ta wykonuje w pozycji siedzącej, stąd mogą występować uciążliwości takie jak: (bóle pleców, rąk i barków, zmęczenie wzroku, itp.).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Sekretarka może być zatrudniona wszędzie tam, gdzie funkcjonuje sekretariat, np. w koncernach, korporacjach, w większych firmach, we wszystkich gałęziach przemysłu, handlu, usługach, urzędach, instytucjach, szkołach, itp.


ZAROBKI

Zarobki sekretarki zależą od miejsca zatrudnienia i wielkości firmy oraz od zakresu odpowiedzialności i umiejętności tego pracownika. Gratyfikacja sekretarki kształtuje się od 1,500 zł. do 4,500 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Sekretarka

zobacz więcej ofert pracy dla Sekretarka