Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik I-wszej linii wsparcia

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia znaleźć można w wielu różnych branżach i specjalnościach, choć szczególnie często spotkać je można w branży IT. Do zadań Pracownika I-szej Linii Wsparcia należy przyjmowanie, rozwiązywanie i monitorowanie problemów zgłaszanych przez klientów. Kontakt z klientem odbywa się przez telefon i email. Osoba zatrudniona na tym stanowisku posiada wiedzę o stanie podstawowych składników systemu IT firmy, na przykład o awariach sieci lub przeciążeniach systemów, a jej podstawowym zadaniem jest uspokojenie użytkownika i zapewnienie, że jego problem wkrótce zostanie rozwiązany. Znaczna część problemów zgłaszanych bezpośrednio pracownikowi nie jest skomplikowana, a do ich rozwiązania wystarczy zazwyczaj wykonanie kilku prostych działań. Jeśli problem jest bardziej skomplikowany, zostaje on przekazany do pracowników II-giej linii wsparcia.


WYMAGANIA


Od kandydatów na to stanowisko pracy wymagana jest pewna wiedza techniczna, jednak znacznie ważniejsze są dobre umiejętności komunikacyjne. Często, na początku swojej kariery Pracownik I-szej Linii Wsparcia przechodzi szereg kursów i szkoleń przygotowujących go do obsługi klientów pod kątem technicznym. Ważne są również umiejętności językowe, ponieważ w dużych centrach usług pracownicy często obsługują klientów z innych części Europy i Świata. Na stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia pracodawcy chętnie zatrudniają osoby z wykształceniem wyższym, choć to akurat nie jest wymagane. Do zapewnienia odpowiedniego poziomu obsługi użytkownika nie jest potrzebny dyplom, a umiejętność prowadzenia rozmowy. W niektórych firmach preferuje się kandydatów z kilkuletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku pracy, choć jego brak nie przekreśla szans na zdobycie pracy w tym zawodzie.


WARUNKI PRACY


Miejscem wykonywania pracy Pracownika I-szej Linii Wsparcia jest przestrzeń biurowa, często podzielona na oddzielne stanowiska pracy, tzw. boksy. Boks jest miejscem pracy jednego, maksymalnie dwóch pracowników, a jego zadaniem jest wytłumienie dźwięków dobiegających z innych części przestrzeni biurowej i zapewnienie odpowiednich warunków do wykonywania pracy. Praca w I-szej linii wsparcia jest pracą indywidualną, umysłową, pod nadzorem. Zazwyczaj odbywa się w systemie ośmiogodzinnym, często kilkuzmianowym. Wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, co może prowadzić do wystąpienia sytuacji stresujących. Na stanowisko Pracownika I-szej Linii Wsparcia najczęściej zatrudniane są osoby młode, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są wady wymowy, choroby narządu głosu, nerwica i choroby psychiczne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Możliwości zatrudnienia dla Pracownika I-szej Linii Wsparcia oferują firmy z branży telekomunikacji i informatyki, firmy konsultingowe, finansowe i inne. Zdecydowanie największe szanse na zatrudnienie na tym stanowisku występują w większych polskich miastach, gdzie liczba firm posiadających pierwszą linię wsparcia jest największa.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie Pracownika I-szej Linii Wsparcia różnią się znacznie w zależności od doświadczenia pracownika, rodzaju firmy i miejsca jej lokalizacji. Osoba stawiająca pierwsze kroki w tym zawodzie nie zarobi więcej niż 1,5-2 tysiące złotych miesięcznie, natomiast wraz z wydłużaniem się czasu pracy zarobki mogą nieznacznie rosnąć. Do wynagrodzenia dochodzą niekiedy premie i bonusy za efektywność pracy.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik I-wszej linii wsparcia

zobacz więcej ofert pracy dla Pracownik I-wszej linii wsparcia