Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Farmaceuta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Farmaceuta jest to osoba, która wydaje leki za odpowiednią opłatą oraz sporządza leki recepturowe. Do zadań tego pracownika należy zarówno udział w wytwarzaniu leków na skalę przemysłową, jak i wykonywanie w aptece specyfików zgodnie z zaleceniami lekarza. A także musi wydawać leki za opłatą, udzielać porad dotyczących działania i stosowania leków, prowadzić dokumentację oraz monitorować działania niepożądanych leków. Poza tym farmaceuta może być też specjalistą w poszczególnych dyscyplinach naukowych, takich jak: chemia farmaceutyczna (chemia leków), farmacja stosowana (technologia postaci leków), farmakognozja czy farmakologia.


WYMAGANIA

Farmaceuta powinien mieć ukończone studia wyższe w kierunku farmacja. Atutem jest znajomość języków obcych. Farmaceuta powinien posiadać zainteresowania naukowe i dobrą pamięć i zdolności logicznego myślenia. Osoba na tym stanowisku powinna też cechować się: dokładnością, precyzją i cierpliwością oraz umiejętnością nawiązywania kontaktów. W przypadku farmaceutów pracujących w laboratorium, niezbędne jest zamiłowanie oraz ciekawość. Ponadto wymagana jest dobra kondycja fizyczna (praca zazwyczaj wykonywana na stojąco) oraz dobry wzrok pozwalający na pracę z mikroskopem i aparaturą badawczą.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy farmaceuty jest pomieszczenie. Jest to praca indywidualna. Zawód ten wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Farmaceuta jest narażony na zatrucia, oparzenia i podrażnienia skóry - pracując z lekami i substancjami chemicznymi. Jest to praca zazwyczaj stojąca, stąd występują choroby kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Czas pracy w aptece zazwyczaj - zmianowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Farmaceuta ma duże możliwości podjęcia pracy. Osoba ta zazwyczaj pracuje w aptece, laboratorium, hurtowni leków lub firmie farmaceutycznej, np. stanowisko szefa produkcji, kierownika produkcji lub kontroli jakości czy handlowca.


ZAROBKI

Gratyfikacja jest różna, w zależności od stanowiska i miejsca pracy. Farmaceuci w aptekach dostają średnio między 2 tys. zł - 4 tys. zł miesięcznie. Natomiast w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym na niższych stanowiskach można zarobić w granicach 3,5 zł - 6 tys. zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Farmaceuta

zobacz więcej ofert pracy dla Farmaceuta